Dlaczego warto wybrać deskę tarasową kompozytową?

Długie wieczory najmilej spędza się na tarasie, przy ciepłej herbacie z dobrą książką, bądź wśród znajomych przy butelce aromatycznego wina.

Projektując taras niejednokrotnie zastanawialiście się zapewnie jaki materiał wykorzystać?

Tradycyjne deski drewniane wydają się być pozornie dobrąocją, przede wszystkim ze względu na ich naturalność. Jednak, aby zachowaćefekt pięknie wyglądającego drewnianego tarasu trzeba poświęcić bardzo dużoczasu na powtarzającą się impregnację, olejowanie i malowanie.

Aby uniknąć tych czasochłonnych i bardzo kosztownychzabiegów najlepiej wybrać na taras taką deskę kompozytową WPC.

Co to jest kompozyt drewna (deska tarasowa kompozytowa)?

Kompozyt to deska na bazie polichlorku winylu (PCV) i mączki drzewnej. Stanowi aktualnie najlepszą, dostępną na rynku alternatywę dla deski drewnianej. Efekt końcowy to naturalny wygląd deski drewnianej przy jednoczesnym braku drzazg i sęków. Deska WPC to oszczędność czasu. Ze spokojem można zapomnieć o impregnowaniu czyolejowaniu. Materiał WPC jest również odporny na duże lub mniejsze obciążenia.

Zakładając deskę przy obrzeżach basenu, pomostach czy naterenach narażonych na wilgoć mamy pewność, że nie zostanie pokryta mchem,porostami, grzybami, a podczas zimy nie zamarznie i nie popęka. Deskakompozytowa WPC jest odporna na działanie ognia, pęknięcia, butwienia irozwarstwiania. Dzięki nieskomplikowanemu montażowi  sami możecie ułożyć deski na tarasie icieszyć się przez długi czas ich pięknem.


Zobacz naszę ofertę desek WPC.