Deska Tarasowa Timberness • Fabryka Tarasów
Deski kompozytowe

Deski kompozytowe możemy zastosować na tarasy, schody, balkony, obrzeża basenów, pomosty, ogrodzenia, elewacje, ale także do stworzenia własnej architektury ogrodowej takiej jak ławeczki czy donice…

Czytaj więcej

Pień betonowy

Perfekcyjne odzwierciedlenie przekroju drzewa, struktury słoi oraz niepowtarzalnej kolorystki naszych pieńków tworzy piękne ścieżki lub stopnie nadając mu wyjątkowy i naturalny charakter. Idealnie komponują się ułożone na ozdobnym kamieniu czy trawie tworząc niepowtarzalny i klimatyczny urok Twojego ogrodu, działki lub drogi.

Czytaj więcej

Deska tarasowa Timberness

Zaletą desek Timberness jest zastosowanie wysokogatunkowego drewna. Naturalną cechą włókien drewnianych jest to, że reagują na słońce i deszcz. Dlatego w pierwszym okresie po montażu deski mogą zmieniać swój kolor. To zjawisko nie jest niczym niepokojącym, bo to proces naturalny.

Taka stabilizacja drewna w desce kompozytowej pod wpływem czynników atmosferycznych nazywa się sezonowaniem. Proces ten może potrwać – w zależności od pogody, czyli ekspozycji na słońce i natężenia opadów – od jednego do czterech miesięcy. Naturalnym zjawiskiem w pierwszej fazie sezonowania jest charakterystyczne „żółknięcie”, które trwa do miesiąca po montażu. W tym czasie kolor desek może być nieco inny od oczekiwanego. Dopiero po okresie sezonowania deski nabierają swojego właściwego koloru.

Warto wiedzieć, że ostateczna barwa deski jest nieco jaśniejsza niż przed montażem, a z czasem będzie się nadal delikatnie rozjaśniać. To cecha charakterystyczna dla wszystkich desek kompozytowych.

Zaletą hybrydowych desek kompozytowych jest to, że w przeciwieństwie do drewna, nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Wymagają tylko czyszczenia – do którego wystarczy woda i delikatny detergent. Do pielęgnacji desek zalecamy stosowanie myjki wysokociśnieniowej, która umożliwia dokładne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń.

0