Deski ogrodzeniowe - Fabryka Tarasów
Deski kompozytowe

Deski kompozytowe możemy zastosować na tarasy, schody, balkony, obrzeża basenów, pomosty, ogrodzenia, elewacje, ale także do stworzenia własnej architektury ogrodowej takiej jak ławeczki czy donice…

Czytaj więcej

Pień betonowy

Perfekcyjne odzwierciedlenie przekroju drzewa, struktury słoi oraz niepowtarzalnej kolorystki naszych pieńków tworzy piękne ścieżki lub stopnie nadając mu wyjątkowy i naturalny charakter. Idealnie komponują się ułożone na ozdobnym kamieniu czy trawie tworząc niepowtarzalny i klimatyczny urok Twojego ogrodu, działki lub drogi.

Czytaj więcej

Deski ogrodzeniowe

Jeżeli szukasz efektownego materiał, które pozwoli Ci stworzyć trwałe i estetyczne ogrodzenie koniecznie zapoznaj się z nasza oferta desek ogrodzeniowych kompozytowych WPC. Będą one idealnym wyborem dla każdego projektu architektonicznego, a wszystko dlatego, że mają doskonałe właściwości.

Właściwości desek kompozytowych

Kompozyt jest materiałem, który powstał poprzez zmieszanie ze sobą mączki drewnianej i wysokiej jakości polimerów. Opracowana w ten sposób mieszanka okazała się prawdziwą innowacją, która z powodzeniem zastępuje prawdziwe drewno podczas prac wykończeniowych przy balkonach czy tarasach.

Zalety ogrodzenia kompozytowego

Deski kompozytowe posiadają cały szereg zalet, który sprawia, że grono ich miłośników nieustannie rośnie. Przede wszystkim dzięki dodatkom polimerów udało się wykluczyć wiele wad drewna. Sprawia to, ze ich stosowanie nie wymaga aż takiej dbałości o użyty materiał, a on i tak zachowuje swoje właściwości.

Do najważniejszych zalet desek kompozytowych zaliczamy:

  • Łatwość w czyszczeniu i brak konieczności konserwacji,
  • Estetyczny wygląd imitujący prawdziwe drewno,
  • Szeroką gamę kolorystyczną,
  • Wytrzymałość na odkształcanie i czynniki mechaniczne,
  • Odporność na warunki atmosferyczne, w tym także deszcz, śnieg, wiatr czy promienie UV.

Drewno czy kompozyt – co wybrać?

Z pewnością wielu ludzi ma problem z wyborem pomiędzy deskami kompozytowymi, a tymi wykonany mi z naturalnego drewna. Oczywiście, naturalne drewno cieszy się zazwyczaj większym powodzeniem wśród ludzi, którzy są zwolennikami jego estetyki. Warto pamiętać jednak o tym, że naturalne drewno jest materiałem wymagającym, który bez regularnej konserwacji i dbałości o jego kondycje zacznie ulegać niszczeniu i zużyciu. Dlatego jeżeli cenisz sobie komfort i gotowe rozwiązania, zdecyduj się na kompozyt!

| deska ogrodzeniowa Winfloor | deska ogrodzeniowa Ultrashield | deska ogrodzeniowa Dekard | deska ogrodzeniowa Gamrat |

0