Bielsko-Biała - Fabryka Tarasów

Deski Tarasowe z Kompozytu Bielsko-Biała

Jeżeli chciałbyś zastosować na swoim tarasie inne rozwiązania niż naturalne drewno, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą desek kompozytowych, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych paneli tarasowych.

Deski kompozytowe w Bielsku-Białej – czym są?

Deski kompozytowe są wykonywane ze specjalnego tworzywa, które jest mieszanką pyłu drewnianego i tworzenia PCV czyli polichlorku winylu. W materiale tym ilość drewna wynosi aż 40%, dzięki czemu deski kompozytowe zachowują wiele cech tych naturalnych. Warto jednak podkreślić że dodatek tworzywa sztucznego dodaje wiele cech, dzięki którym kompozyt przewyższa drewno jeżeli chodzi o trwałość.

Jak zamontować deski kompozytowe na tarasie?

Zarówno drewno naturalne, jak i deski kompozytowe wymagają specjalnego mocowania na naszym tarasie, aby stworzyć konstrukcję, która będzie trwała i bezpieczna. W przypadku kompozytu stosujemy najczęściej specjalną podkonstrukcję – na betonie układamy legary, które następnie pozwalają na zamontowanie desek.

W przeciwieństwie do naturalnego drewna, deski kompozytowe są dużo łatwiejsze w układaniu. Specjalnie wyprofilowane krawędzie umożliwiają proste mocowanie. Warto dodać, że kompozyt jest puste w środku, co jest widoczne podczas przycinania poszczególnych desek. Aby zamaskować krawędzie możemy zastosować specjalne listwy maskujące.

Deska kompozytowa – czy to dobry wybór na Twój taras?

Jeżeli jesteś jednym z Klientów, który zastanawia się, czy warto wybrać deski kompozytowe czy naturalne drewno, zastanów się dokładnie jakie są Twoje oczekiwania względem wyglądu tarasu, jego dalszej pielęgnacji, a także właściwości.

Jeżeli wybierzesz drewno naturalne, musisz przygotować się na regularne zabiegi konserwacyjne, które pozwolą utrzymać drewno w dobrym stanie. Istnieje również ryzyko, że wraz z upływem czasu zacznie ulegać ono warunkom atmosferycznym takim jak promienie UV czy wilgoć.

Deski kompozytowe nie są aż tak wrażliwe na warunki atmosferyczne jak ich naturalne odpowiedniki. Należy jednak pamiętać, że ze względu na dodatek tworzywa sztucznego mają one wiele ograniczeń, które nie występują w przypadku drewna naturalnego. Z pewnością nie powinniśmy się na nie decydować, jeżeli np. często grillujemy, gdyż tak wysokie temperatury mogą kompozyt zwyczajnie uszkodzić.

0