Bydgoszcz - Fabryka Tarasów

Deski kompozytowe i tarasowe Bydgoszcz

Deski kompozytowe to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które możesz zastosować w otoczeniu swojego domu. Jeżeli szukasz produktu, który wyglądem imituje drewno, ale jest od niego dużo trwalszy i łatwiejszy w użyciu, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą desek tarasowych kompozytowych.

Czym są deski tarasowe kompozytowe?

Deski kompozytowe to materiał służący do wykładania powierzchni tarasów i balkonów, który występuje w formie imitującej deski drewniane. Podobny jest również ich wygląd. Kompozyt wykonywany jest z mieszaniny włókien drewnianych oraz specjalnego tworzywa polipropylenowego, dzięki czemu zyskuje on niespotykane w naturalnym drewnie właściwości. Jest odporny na wilgoć, promienie UV, antypoślizgowy i nie musimy go konserwować. Krótko mówiąc – dbanie o taras kompozytowy możemy zamknąć do regularnego czyszczenia go z zabrudzeń.

Cechy desek kompozytowych:

  • Imitują drewno swoim wyglądem, zapachem i fakturą,
  • Posiadają wyjątkowo bogatą gamę kolorystyczną,
  • Są w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska,
  • Nie musimy ich konserwować ani impregnować,
  • Nie ulegają odbarwieniom i odkształceniom w przeciwieństwie do tradycyjnego drewna,
  • Są antypoślizgowe

Gdzie stosować deski kompozytowe?

Deski kompozytowe posiadają właściwości, które pozwalają na stosowanie ich zarówno jako materiał do wyłożenia tarasu, ale również w innych celach. Zróżnicowane przeznaczenie kompozytu sprawia, że zyskuje on coraz większą popularność.

Kompozyt jest idealny do stosowania jako elewacja na budynkach, powierzchnia schodów czy balkonów. Z powodzeniem możemy również używać go jako ogrodzeń. Dzięki konstrukcji, deski kompozytowe mogą być montowane bez widocznych gwoździ.

0