Deski tarasowe kompozytowe Jastrzębie Zdrój - Fabryka Tarasów

Deski kompozytowe Jastrzębie Zdrój

Deski kompozytowe to hit ostatnich lat. Ten nowoczesny produkt jest chętnie wykorzystywany do wykańczania tarasów, elewacji oraz stawiania ogrodzenia. Ma on jednak wiele innych różnych zastosowań. Kompozyt stanowi świetną alternatywę dla innych materiałów, szczególnie desek drewnianych.

Pomimo podobieństwa w wyglądzie do desek drewnianych produkty powstałe z kompozytu nie powstają z litego drewna. Do ich produkcji wykorzystywane są jedynie drewniane wióry. Ten luźny materiał miesza się z płynnym tworzywem, którym najczęściej jest mieszanka polimerów o wysokiej gęstości. Taka mieszanka wyróżnia się korzystnym połączeniem elastyczności z twardością. Kompozyt spaja naturalny surowiec, jakim jest drewno, a po uformowaniu powstaje jego idealna imitacja.

Deski tarasowe Jastrzębie Zdrój

Deski tarasowe kompozytowe mają wiele plusów. Najważniejszą ich zaletą jest wysoka odporność na działanie czynników środowiskowych, a także wytrzymałość mechaniczna. Materiał dzięki swojej elastyczności dobrze radzi sobie z dużymi obciążeniami i nie jest podatny na złamanie, a przy tym zachowuje najlepsze walory naturalnego drewna.

Wśród wielu zalet, jakimi wyróżnia się deska tarasowa kompozytowa, warto zwrócić uwagę na ekologiczny charakter materiału, który jest podatny na recykling, co sprawia, że jest on przyjazny środowisku. Co więcej, kompozyt jest odporny na temperatury w zakresie -29 st. C. do 40 st. C. Nie straszne są mu zatem ani mróz, ani promienie słoneczne, na których oddziaływanie eksponowany jest taras.

0