Deski tarasowe Lublin - Fabryka Tarasów

Deski tarasowe Lublin

Wiosną i latem zdarza Ci się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu? Wiele czynności dnia codziennego, takich jak spożywanie posiłków, czy popołudniowy relaks, wykonujesz na zewnątrz? Jeśli tego rodzaju zachowania są dla Ciebie typowe, musisz zadbać o zagospodarowanie przestrzeni, w której panują warunki sprzyjające takim aktywnościom. Dużą pomocą w tym zakresie mogą okazać się deski wykonane z kompozytu. To materiał, z którego wykreujesz prawdziwe architektoniczne cuda – od powierzchni tarasu, czy balkonu, aż po dekoracyjne elementy infrastruktury ogrodowej.

Kompozytowe deski tarasowe – gdzie można je zastosować?

Deski kompozytowe to produkt wysokiej jakości. Można z niego stworzyć prawdziwe arcydzieła infrastruktury zewnętrznej, a jedynym ograniczeniem jest w takim przypadku nasza wyobraźnia. Uniwersalność tego produktu sprawia, że niektóre z takich konstrukcji mogą znaleźć się na naszych podwórkach, z kolei inne znajdą swoje miejsce zwłaszcza tam, gdzie wspólnie przebywa większa grupa ludzi. Z desek kompozytowych można wykonać:

 • podłogi tarasowe, balkonowe i w altanach,
 • alejki ogrodowe lub parkowe,
 • różnej wielkości donice na kwiaty oraz inne rośliny,
 • meble wypoczynkowe do stosowania na zewnątrz,
 • płoty i ogrodzenia na działkach,
 • nawierzchnie tarasów i balkonów,
 • schody oraz wejścia do budynków,
 • budy dla psa,
 • piaskownice, czyli miejsce zabaw dla najmłodszych,
 • elewacje domów,
 • obrzeża basenów lub oczek wodnych.

Deski tarasowe Lublin – czy to się opłaca?

Inwestycja w deski kompozytowe jest opłacalna. Wszystko za sprawą licznych zalet, które charakteryzują ten produkt. Największe znaczenie wydaje się mieć trwałość tego materiału oraz jego wysoka odporność. Nawet pomimo upływu czasu deski w żaden sposób nie tracą na swojej jakości – nie wybrzuszają się, nie blakną, ani się nie ścierają. Ponadto ich eksploatacja nie należy do skomplikowanych. Kompozyt, w przeciwieństwie do drewna, nie wymaga regularnej konserwacji, czy impregnacji. Dbanie o czystość takiej nawierzchni sprowadza się jedynie do sporadycznego usuwania z niej zabrudzeń za pomocą myjki ciśnieniowej.

Deski tarasowe Lublin – podsumowanie

Jednocześnie warto podkreślić, że montaż nawierzchni z desek kompozytowych jest bardzo prosty. Punkt wyjścia stanowi zawsze przygotowanie stabilnej podstawy, na której opierają się deski, układane jedna obok drugiej. Trwałe połączenie ich, dzięki specjalnemu profilowaniu, również nie należy do skomplikowanych działań. Brak widocznych wkrętów i śrub sprawia, że cała nawierzchnia jest jednolita i prezentuje się bardzo estetycznie. Dodatkowo aspekty wizualne można wzmocnić także dzięki zastosowaniu specjalnych listew maskujących.

 

0