Deski tarasowe kompozytowe Piła - Fabryka Tarasów

Przed Tobą remont tarasu? Zastanawiasz się, jakich materiałów użyć do jego wykończenia? A może poszukujesz trwałego i nowoczesnego rozwiązania, które pozwoli Ci cieszyć się tarasem przez długie lata? Zapoznaj się koniecznie z naszą ofertą desek tarasowych wykonanych z kompozytu, które zadowolą nawet najbardziej wymagających Klientów!

Deski tarasowe kompozytowe – co to?

Deski kompozytowe to materiał wykończeniowy, którego zadaniem jest imitowanie drewna naturalnego przy jednoczesnym wykluczeniu jego wad. Wykonane są ze specjalnej mieszanki włókien drewnianych z tworzywem polimerowym, które odpowiedzialne jest za wyjątkową trwałość kompozytu. Od wielu lat stosuje się go jako zamiennik drewna, zarówno jako wykończenie tarasów, balkonów czy schodów, jak do ogrodzeń i bram. To pokazuje, jak szerokie jest zastosowanie desek kompozytowych.

Deski kompozytowe odporne są na warunki atmosferyczne takie jak promienie UV, deszcz, śnieg oraz wysokie temperatury. Nie ulegają odkształceniom i nie pochłaniają wilgoci. Ich wygląd do złudzenia przypomina również naturalne drewno, a specjalne wyżłobienia w ich powierzchni nadają im antypoślizgowe właściwości.

Drewno naturalne czy kompozytowe – które wybrać?

Dobrze wiemy, że wielu Klientów stoi przed dylematem wyboru drewna naturalnego, desek kompozytowych. Warto jednak mieć na uwadze, że drewno naturalne wymaga specjalnych prac konserwatorskich, aby zachowało swoje właściwości, estetyczny wygląd i służyło długie lata.

Kompozyt za to jest praktycznie bezproblemowy, jeżeli chodzi o jego pielęgnację. Wszystkie zabrudzenia i nieczystości usuniemy za pomocą wody i myjki. Dodatkowo nie wymaga pokrywania go żadnym środkiem konserwującym. W sprzyjających warunkach kompozyt może przetrwać naprawdę długie lata w świetnej formie i wyglądzie.

 

 

0