Deski tarasowe kompozytowe Pińczów - Fabryka Tarasów

Wielu ludzi szuka rozwiązania wykończeniowego na swój taras, jednocześnie nie chcąc decydować się na naturalne drewno. Jest to zrozumiałe, ze względu na konieczność wykonywania prac konserwacyjnych, bez których drewno może ulec odbarwieniom i odkształceniom. Co zatem wybrać? Jaki materiał będzie odpowiedni do wykończenia tarasu? Zapoznaj się z naszą ofertą desek kompozytowych i odkryj zalety kompozytu!

Deski Kompozytowe Pińczów – co to?

Kompozyt jest specjalnym materiałem stworzonym sztucznie, aby uzyskać materiał imitujący drewno, ale jednocześnie wykluczający wszystkie jego wady. Produkuje się go z mieszaniny włókien drewnianych i materiału polimerowego, który zapewnia mu odporność na warunki atmosferyczne, odkształcenia i odbarwienia. Kompozyt zyskuje coraz większa popularność, gdyż jest materiałem trwałym, estetycznym i prostym w obsłudze.

Jak zamontować deski kompozytowe na tarasie?

Wbrew pozorom, montaż tarasu z desek kompozytowych jest dużo prostszy niż desek z naturalnego drewna. W ofercie naszego sklepu znajdziesz specjalne systemy, które umożliwiają szybki i wytrzymały montaż. Mimo tego, że wymagają one specjalnej konstrukcji podtrzymującej, ich montaż nie jest tak skomplikowany jak w przypadku drewna naturalnego. Aby wykończyć taras kompozytem, musimy na betonie zamocować tzw. legary, które następnie umożliwiają proste mocowanie desek kompozytowych. Warto dodać, że deski kompozytowe są puste w środku, a więc ich przycinanie jest dużo łatwiejsze niż drewna naturalnego.

Czy warto wybrać deski kompozytowe?

Oczywiście! Jeżeli do tej pory nie miałeś do czynienia z kompozytem, warto zainteresować się tym innowacyjnym materiałem. Utrzymanie go w czystości jest bardzo proste, wystarczy w razie zabrudzeń czyścić go wodą i delikatnymi płynami, a znów będzie wyglądał tak olśniewająco, jak w dniu montażu.

0