Płońsk - Fabryka Tarasów

Deski tarasowe i kompozytowe – Płońsk

Posiadasz duży ogród i chcesz przeprowadzić jego wiosenno-letnią metamorfozę? A może na Twoim podwórku brakuje miejsca, w którym można usiąść i zrelaksować się na łonie natury? W każdej z tych sytuacji warto, abyś zainteresował się deskami kompozytowymi. Z tego znajdującego się w naszej ofercie produktu możesz wyczarować prawdziwe cuda – od tarasów, przez altany, po kwietniki, czy budy dla psów. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Sprawdź jakimi cechami wyróżniają się materiał, jakim jest kompozyt!

Deski tarasowe i kompozytowe Płońsk – najważniejsze informacje

Deski kompozytowe tworzone są z niejednorodnego surowca, który ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Kompozyt jest bowiem połączeniem co najmniej dwóch różnych komponentów, cechujących się zupełnie innymi właściwościami. Taka mieszanka sprawia, że powstały materiał ma bardzo dobre parametry, wyróżnia się także wyższą jakością niż pojedyncze części składowe.

Deski kompozytowe są niezwykle uniwersalne. Można stworzyć z nich stabilną nawierzchnię tarasową i balkonową, czy też trwałą podłogę w ogrodowej altanie. Wiele osób wykonuje z tego materiału rabaty i donice kwietne, piaskownice dla dzieci, a nawet płoty. Jeśli posiadasz basen lub oczko wodne, możesz zrobić z nich atrakcyjne wizualnie obrzeża. Niekiedy można się spotkać także z sytuacją, w której deski kompozytowe stanowią budulec wykorzystywany do przygotowania elewacji całego budynku.

Deski kompozytowe Płońsk – poznaj ich główne zalety

Wspomniana powyżej uniwersalność oraz różnorodność zastosowania to nie jedyne zalety, jakie posiadają deski kompozytowe. Inne mocne strony tego materiału to między innymi:

  • szeroka gama kolorystyczna,
  • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
  • niska ścieralność nawierzchni,
  • brak wymogu impregnacji i konserwacji,
  • łatwość utrzymania desek w czystości,
  • bezpieczeństwo użytkowania – zminimalizowane ryzyko poślizgnięcia się,
  • niższa cena niż desek z drewna,
  • odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Montaż desek kompozytowych Płońsk – jak przebiega?

Zaletą, o której nie sposób nie wspomnieć, jest również łatwość oraz szybkość montażu konstrukcji z desek kompozytowych. Pierwszym krokiem w takim procesie musi być odpowiednie przygotowanie oraz wyrównanie nawierzchni. Następnie mocuje się tak zwane legary, które sprawiają, że ułożone na nich deski mają oparcie. Ponadto pełnią one funkcję stabilizującą. Dalszym krokiem jest ewentualne skracanie poszczególnych desek oraz układanie jednej obok drugiej i łączenie ich dzięki wyprofilowanym krawędziom. Doskonale widać więc, że wystarczy trochę czasu, chęci do działania oraz zdolności manualnych, aby stworzyć z desek kompozytowych prawdziwe cuda. Kup je i przekonaj się, że to dobra inwestycja, która będzie służyć Ci przez długi czas.

0