Deski tarasowe Poznań - Fabryka Tarasów

Deski tarasowe Poznań

Szukasz solidnego materiału, z którego wykonasz trwałą nawierzchnię w altanie, na tarasie, czy balkonie? Zaprojektowałeś wyjątkowe elementy architektury ogrodowej, ale nie wiesz, z jakiego tworzywa warto je przygotować? Twoją uwagę powinny zwrócić deski kompozytowe. Produkt ten swoim wyglądem do złudzenia przypomina naturalne drewno, jednak wyróżnia się zdecydowanie lepszą jakością niż ten klasyczny surowiec. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Kompozytowe deski tarasowe Poznań – efekt, który Cię zaskoczy

Warto wiedzieć, że tarasowe deski kompozytowe są produkowane z tworzywa o niejednorodnym charakterze. Jest to surowiec określany mianem kompozytu, a więc złożony nie z jednego, a przynajmniej z dwóch różnych części składowych. W tym przypadku jest to polimer oraz drewno występujące w postaci mączki albo włókna. Najbardziej istotne jest to, że komponenty te cechują się zupełnie innymi właściwościami, dlaczego ostateczne parametry produktu powstałego w wyniku ich połączenia są naprawdę imponujące. A więc trwałość tworzywa sztucznego, podobnie jak atrakcyjność wizualna drewna to czynniki wychodzące tutaj na pierwszy plan.

Zalety desek kompozytowych – poznaj je!

Mocnych stron desek kompozytowych jest wiele. Na etapie zapoznawanie się z tym produktem i rozważania jego zakupu warto poznać najważniejsze z nich. Są to między innymi:

 • uniwersalność zastosowania,
 • możliwość wykorzystania na terenach prywatnych, jak i publicznych,
 • zachowanie estetycznego wyglądu przez długi czas,
 • dopasowanie do różnych stylów aranżacyjnych,
 • brak konieczności odnawiania nawierzchni i powtórnego malowania jej,
 • duża dostępność produktów w różnych odcieniach brązu i szarości,
 • łatwość usuwania zanieczyszczeń,
 • brak sęków i drzazg pozwalający na bezpieczną eksploatację,
 • obecność ryflowań odpowiadająca za antypoślizgowość nawierzchni,
 • minimalny poziom higroskopijności,
 • wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników atmosferycznych i biologicznych.

Deski tarasowe Poznań – podsumowanie

Tarasowe deski kompozytowe to idealny wybór dla wszystkich osób szukających solidnego materiału wykończeniowego, który będzie służył im przez długie lata. Prezentowany produkt to przykład idealnej korelacji ceny z jakością. Jeśli do tego doda się szybkość i prostotę montażu, zyskuje się pewność, że inwestycja w deski kompozytowe jest naprawdę opłacalna.

Łączenie pojedynczych desek w większą całość nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Wszystko dzięki temu, że produkt ten jest sprzedawany w zestawie, zatem oprócz samych desek kompozytowych można od razu zaopatrzyć się w niezbędne elementy instalacyjne, takie jak: klipsy montażowe, wsporniki, zaślepki, legary, czy wykończeniowe listwy narożne, płaskie lub kątowe. A jeśli spajaniem poszczególnych ogniw zajmą się fachowcy, uzyskany efekt będzie można określić mianem spektakularnego.

0