Pułtusk - Fabryka Tarasów

Deski tarasowe i kompozytowe – Pułtusk

Posiadasz ogród lub duże podwórko, jednak na próżno szukać tam przestrzeni sprzyjającej wypoczynkowi na łonie natury? Chcesz wygospodarować miejsce, które wiosną i latem pozwoli Ci relaksować się na świeżym powietrzu? W uzyskaniu takiego efektu pomocne mogą okazać się deski kompozytowe, z których stworzyć wyjątkowy taras, balkon, czy podest w altanie. Sprawdź, jakimi cechami charakterystycznymi wyróżnia się ten materiał i zdecyduj, w jakiej formie wykorzystasz go w swoim najbliższym otoczeniu.

Deski kompozytowe – najważniejsze właściwości

Jak już wskazuje sama nazwa, deski kompozytowe tworzone są z kompozytu, czyli niejednorodnego materiału powstałego z co najmniej dwóch komponentów. Każda z tych części składowych cechuje się zupełnie innymi właściwościami, co bezpośrednio przekłada się na dużą trwałość oferowanego przez nas produktu. Z jednej strony zastosowanie takiej, a nie innej technologii to sposób na zachowanie naturalnego, ujmującego swoim pięknem wyglądu drewna. Natomiast z drugiej strony jest to szansa na to, aby deski kompozytowe wyróżniały się jednocześnie właściwościami typowymi dla tworzyw sztucznych. To wszystko sprawia, że ten nowoczesny materiał budowlany staje się alternatywą dla tradycyjnych tworzyw i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Czy Ty również dołączysz do tej grupy?

Deski tarasowe i kompozytowe – dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy inwestycja w deski kompozytowe w Pułtusku jest opłacalna? Jeśli zapoznasz się ze wskazanymi poniżej zaletami tego rozwiązania, wszystkie Twoje wątpliwości zostaną szybko rozwiane. Mocne strony, jakie mają deski tarasowe, to między innymi:

  • różnorodność zastosowań,
  • atrakcyjność wizualna,
  • odporność na działanie czynników atmosferycznych,
  • wygląd do złudzenia przypominający drewno,
  • dostępność szerokiej gamy kolorystycznej produktu,
  • długa żywotność kompozytu,
  • łatwość pielęgnacji,
  • wygoda użytkowania,
  • niski współczynnik ścieralności,
  • małe ryzyko wystąpienia odkształceń na przygotowanej nawierzchni.

Deski kompozytowe Pułtusk – szybki i łatwy montaż

Jedną z najbardziej docenianych zalet, jakimi wyróżniają się deski kompozytowe, jest ich nieskomplikowany montaż. Cała procedura (w zależności od wielkości przygotowywanej nawierzchni) trwa dosłownie kilkadziesiąt minut, a z jej przeprowadzeniem poradzi sobie nawet osoba, która nie jest fachowcem w tym zakresie. Deski kompozytowe cechują się lekkością, ponadto są wyprofilowane, co bezpośrednio przekłada się na łatwość łączenia ze sobą pojedynczych elementów. Natomiast dzięki legarom, pełniącym funkcję podpory, cała konstrukcja jest stabilna. Jeśli na końcu zauważysz, że pozostaną puste krawędzie i nieestetyczne kanty, możesz wypełnić je specjalną listwą maskującą.

0