Siedlce - Fabryka Tarasów

Deski tarasowe – Siedlce

Planujesz przeprowadzić metamorfozę swojego tarasu? Chcesz urządzić balkon w stylowy i nowoczesny sposób? Do wyboru masz co najmniej kilka różnorodnych rodzajów nawierzchni. Naturalne drewno, płytki, kostka brukowa – to tylko niektóre z dostępnych opcji. Jednak ostatnio niezwykle popularne stają się deski tarasowe i kompozytowe. Zapoznaj się z naszą ofertą i przekonaj się o licznych zaletach takiego rozwiązania.

Deski tarasowe i kompozytowe Siedlce – najważniejsze właściwości

Deski tarasowe są wykonane z kompozytu, czyli niejednorodnego materiału, który w tym przypadku składa się z naturalnego drewna oraz tworzywa sztucznego. Aby osiągnąć w taki sposób jak najlepsze właściwości, różni producenci stawiają na odmienne proporcje poszczególnych części składowych. W efekcie klienci mogą korzystać z zaawansowanej technologii, która sprawdzi się zarówno tam, gdzie dominują klasyczne, jak i te nieco bardziej nowoczesne projekty architektoniczne.

W miejskiej przestrzeni publicznej – w parkach i na placach zabaw – z desek kompozytowych tworzy się alejki, zadaszenia, wiaty, ławki, a także dekoracyjne donice oraz kwietniki. Z kolei osoby prywatne wykorzystują ten materiał w swoich ogrodach. Budują tam wymarzone tarasy, stabilne schody, czy też odporne na działanie czynników atmosferycznych obrzeża stawów, basenów, czy oczek wodnych.

Deski kompozytowe Siedlce – poznaj ich zalety

Zastanawiasz się, jakie główne zalety charakteryzują deski tarasowe i kompozytowe? Najważniejsze mocne strony tego wszechstronnego materiału to:

  • atrakcyjny wygląd,
  • możliwość zamontowania na dowolnej powierzchni,
  • komfort i wygoda użytkowania,
  • bezpieczeństwo wynikające z braku drzazg,
  • świeżość kolorów na długo,
  • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne,
  • wysoka jakość,
  • odporność na działanie czynników atmosferycznych,
  • niskie prawdopodobieństwo pojawienia się odkształceń,
  • brak konieczności systematycznej konserwacji.

Jak zamontować deski tarasowe?

Montaż desek kompozytowych nie jest skomplikowany. Jeśli posiada się podstawowe narzędzia oraz zdolności manualne, można nawet bez pomocy profesjonalnej ekipy stworzyć wymarzoną konstrukcję. Wszystko dzięki właściwościom, jakie są typowe dla tego materiału. Deski tarasowe cechują się bowiem lekkością, a ich krawędzie są wyprofilowane tak, aby kolejne płyty precyzyjnie się ze sobą łączyły i tworzyły zwartą całość, nieprzepuszczającą wody.

Jednak, aby uzyskać taki właśnie efekt, niezbędne jest rozpoczęcie montażu od wyrównania nawierzchni i przygotowania odpowiedniego fundamentu. Najczęściej stanowią go tak zwane legary, czyli belki, które nie tylko stanowią podstawę tarasu, ale są również dużym ułatwieniem przy układaniu desek. Zakończeniem całego procesu powinno być dokonanie kosmetycznych poprawek. Chociażby takich jak zlikwidowanie wszelkich niedoskonałości i uzupełnienie pustych krawędzi za pomocą listwy maskującej.

0