Deski tarasowe kompozytowe Skoczów - Fabryka Tarasów

Deski tarasowe i kompozytowe – Skoczów

Wiosną, czy latem chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Zachęcają do tego wyższe temperatury oraz zdecydowanie większa ilość godzin, podczas których towarzyszy nam słońce. Aby móc cieszyć się komfortowym wypoczynkiem na łonie natury, warto zagospodarować w tym celu przestrzeń sprzyjającą relaksowi. W tej roli idealnie sprawdzi się taras lub balkon, których głównym budulcem będą wytrzymałe deski kompozytowe.

Deski tarasowe i kompozytowe Skoczów – najważniejsze cechy

Deski tarasowe oraz kompozytowe to materiał budowlany, który stanowi mieszankę naturalnego drewna i tworzywa sztucznego. To świetny wybór dla wszystkich osób, które planują dokonać metamorfozy na swoim podwórku. Jeśli jednocześnie zależy im, aby wybrane tworzywo imitowało prawdziwe drewno, a przy tym cechowało się dłuższą żywotnością, powinni postawić na deski kompozytowe.

Deski tarasowe to nie tylko wysoka użyteczność, ale i znaczna atrakcyjność wizualna. Inne atuty tego nowoczesnego rozwiązania to: wodoodporność, nieskomplikowana konserwacja i pielęgnacja, czy niskie prawdopodobieństwo pojawienia się odkształceń – nawet po długim czasie użytkowania.

Deski kompozytowe Skoczów – świetny efekt w Twoim ogrodzie

Cechą wyróżniającą deski kompozytowe pośród innych materiałów jest również duża uniwersalność. Wszechstronność zastosowania sprawia, że za ich pomocą można zaaranżować nie tylko taras, ale i schody, obrzeża basenów i stawów, balustrady, ogrodzenia, mosty, czy inne elementy architektury ogrodowej. Na przykład takie jak: zadaszenia, wiaty, ławki oraz alejki między rabatami.

Rozwiązanie to zda egzamin także na elewacjach budynków, i to bez względu na styl, w jakim zostały one zaprojektowane. Co ciekawe, z wykorzystaniem desek kompozytowych można stworzyć również budę dla psa, piaskownicę dla dziecka, kwietnik, a nawet ławkę, czy stolik.

Deski tarasowe – jak je zamontować?

Na pierwszy rzut oka, montaż tarasu, czy innego elementu, złożonego z desek kompozytowych, może wydawać się skomplikowanym procesem. Jednak nic bardziej mylnego. Stworzenie dowolnej konstrukcji z tego materiału nie wymaga żadnych zaawansowanych umiejętności. Wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia, a następnie krok po kroku podążać za wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji.

Dużym ułatwieniem jest to, że deski kompozytowe można zamontować na wielu różnorodnych nawierzchniach. Jednak najlepiej w tej roli sprawdza się wylewka betonowa, która stanowi stabilny fundament dla całej konstrukcji. Z kolei trwałe podtrzymanie płyt można uzyskać dzięki legarom systemowym przytwierdzonym do podłoża. Dopiero gdy element ten znajdzie się na swoim miejscu, za pomocą klipsów montażowych montuje się deski kompozytowe. Po wykonanej pracy krańce desek należy przyciąć, a następnie starannie zamaskować wszystkie brzegi.

0