Deski tarasowe kompozytowe Słupca - Fabryka Tarasów

Deski kompozytowe tarasowe – Słupca

Poszukujesz trwałej i wytrzymałej przez lata nawierzchni tarasowej? Coraz więcej osób decyduje się na kompozyt, czyli niezwykle solidny i wysokiej jakości materiał. Wyróżnia się nie tylko ze względu na niezawodną funkcjonalność, ale i na wyjątkowy wygląd. Deski kompozytowe tarasowe sprawdzą się jednakowo w pokryciu tarasu, balkonu, a także jako nawierzchnia schodów zewnętrznych. Ponadczasowy wygląd wpasowuje się w wystrój każdej przestrzeni.

Deski kompozytowe – charakterystyka

Kompozyt jest niezwykle trwałym materiałem ze względu na swój skład. Zawartość mączki drzewnej, polichlorku winylu oraz różnych polimerów, sprawiają, że deski zachowują niezmienny wygląd przez lata. Co więcej, deski kompozytowe tarasoweodporne na wszelkie warunki pogodowe, dlatego niezależnie od mroźnej zimy czy potopów, nie musimy się martwić o żadne zniszczenia. Ponadto, zawartość kompozytu nie wymaga impregnacji. Możliwość wyboru dowolnego koloru płyt kompozytowych pomaga zaaranżować wymarzoną przestrzeń.

Deski kompozytowe Słupca – zastosowanie

Deski tarasowe przeznaczone są głównie jako nawierzchnia tarasu lub balkonu. Świetny wygląd sprawia, że tworzą doskonałe tło do reszty wystroju. Kompozyt jest materiałem, który imituje drewno, dlatego tworzy ponadczasowy wygląd i nadaje elegancji całej przestrzeni. Ze względu na trwałość składu, deski kompozytowe tarasowe zachowają ten sam wygląd na lata, a nawierzchnia będzie schludna i zadbana niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych.

Czy warto inwestować w deski kompozytowe tarasowe Słupca?

Wybierając podest tarasowy warto, aby materiał był wytrzymały i solidny, a taką trwałość zdecydowanie zapewnia kompozyt. Ze względu na skład sprawia, że tarasowy podest zachowuje ten sam wygląd przez lata, a deski nie wymagają impregnowania. To niezwykle wygodne rozwiązanie, podobnie jak sam montaż desek.

Deski kompozytowe tarasowe Słupca – prosty montaż

Płyty kompozytowe są lekkie, dlatego sam montaż jest bardzo prosty i szybki. Przed rozpoczęciem układania desek, należy przygotować odpowiedni fundament w postaci legarów. Są to belki, na których układa się deski tarasowe, a wyprofilowane krawędzie pozwolą z łatwością zmontować nawierzchnię tarasu. Ostatnim etapem jest uzupełnienie pustych krawędzi między deskami specjalną listwą maskującą.

0