Starachowice - Fabryka Tarasów

Deski kompozytowe tarasowe Starachowice

Chcesz urządzić wymarzoną przestrzeń tarasu lub balkonu? Podstawowym elementem jest nawierzchnia, która tworzy całe tło wystroju, dlatego tak ważny jest wybór wytrzymałego i dopasowanego materiału na podest tarasowy. Jednym ze sprawdzonych i coraz popularniejszych wyborów jest kompozyt, który ze względu na swoje solidne wykonanie pozwala zachować zachwycający wygląd przez lata. Co więcej, komfort użytkowania jest bardzo wysoki, ze względu na prosty montaż oraz prostotę czyszczenia i konserwacji.

Deski tarasowe Starachowice – skład kompozytu

Kompozyt jest często wybieranym materiałem stosowanym do okrycia zewnętrznych powierzchni, nawiązując do solidnego składu. Mieszanka pyłu drewnianego oraz polimerów, w tym mączki drzewnej i polichlorku winylu gwarantują trwałość podestu tarasowego przez lata. Wszystko dzięki odporności na wszelkie warunki atmosferyczne, w tym na bardzo wysokie i niskie temperatury. Właściwości kompozytu sprawiają, że deski nie wymagają impregnowania i gwarantują wysoki komfort użytkowania i pielęgnacji.

Deski kompozytowe Starachowice – imitacja drewna

Świetny wygląd desek tarasowych zapewnia efekt imitowanego drewna. Wpływa to na ponadczasowy wygląd, który wygląda zarówno nowocześnie, jak i elegancko. Klasyka drewna wpasowuje się w każdą przestrzeń, dlatego kompozyt stał się tak popularnym materiałem. Co więcej, szeroka oferta kolorystyczna, pozwala dobrać idealny odcień imitowanego drewna, zależnie od upodobań.

Deski tarasowe kompozytowe Starachowice – prosty montaż

Kolejnym atutem kompozytu jest wyjątkowo łatwy i szybki montaż desek tarasowych. Pierwszym etapem jest położenie fundamentu z trwałego materiału, np. betonu. Następnie należy położyć elementy poziomujące, na których postawione zostaną legary, tzw.  belki. Legary są podporą dla desek kompozytowych i zapewniają trwałość oraz wytrzymałość płyt tarasowych. Po postawieniu całej konstrukcji można zacząć mocować deski kompozytowe, a dzięki wyprofilowanym krawędziom montaż staje się bardzo prosty.

0