Deski tarasowe Toruń - Fabryka Tarasów

Deski tarasowe Toruń

Chcesz wykreować w swoim ogrodzie przestrzeń dedykowaną wypoczynkowi na świeżym powietrzu? Nie masz pomysłu, w jaki sposób uczynić to tak, aby końcowy efekt był dla Ciebie zadowalający i wzbudzał pozytywne odczucia wśród odwiedzających Cię gości? Jednym z interesujących rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę, jest zastosowanie desek kompozytowych. To cieszący się coraz większą popularnością materiał montażowy, za którego pomocą wykonasz niebanalne elementy architektury zewnętrznej – od tarasu, przez balkon, po altanę.

Kompozytowe deski tarasowe Toruń – charakterystyka

Tarasowe deski z kompozytu o barwie szarej lub brązowej to produkty znajdujące się w naszej ofercie. Charakterystyczne jest dla nich to, że swoim wyglądem zewnętrznym (przede wszystkim kształtem i fakturą) imitują drewniane deski. Jednocześnie cechują się dużą odpornością na uszkodzenia i trwałością, a co za tym idzie – od momentu montażu ich bezawaryjna eksploatacja może trwać nawet kilka lat.

Kompozyt jest niejednorodnym tworzywem, powstałym z połączenia co najmniej dwóch zupełnie innych surowców. W przypadku desek jest to kompozycja składająca się z tworzywa sztucznego oraz drewna w postaci mączki lub włókien. Proporcje tych komponentów, w zależności od konkretnego producenta, mogą być różne. Warto jednak zwracać uwagę na ten aspekt, ponieważ wbrew pozorom zbyt wysoka zawartość drewna nie jest tutaj czymś pozytywnym – może doprowadzić do tego, że deski będą bardziej podatne na uszkodzenia oraz kruche.

Fabryka Tarasów – dlaczego warto?

Cechą typową dla desek kompozytowych są tak zwane ryflowania sprawiające, że produkt ten jest antypoślizgowy. Określeniem tym nazywa się wąskie rowki o niewielkich wymiarach, biegnące wzdłuż całej deski. Na pojedynczym elemencie znajduje się nawet kilkanaście tego rodzaju podłużnych wypustek, które są względem siebie ułożone równolegle. Jeśli ten element charakterystyczny desek zostanie wsparty przez zapewnienie niewielkiego spadu nawierzchni podczas jej instalacji, można mieć pewność, że system odprowadzania wody zadziała poprawnie. Dzięki temu na powierzchni desek nawet w najbardziej deszczowy dzień nie będzie gromadzić się woda.

Deski tarasowe Toruń – podsumowanie

Deski tarasowe cieszą się coraz większą popularnością. Są solidne, odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie blakną pod wpływem słońca, niestraszne są dla nich nawet duże obciążenia. Dodatkowo ich uniwersalność sprawia, że można zastosować je w wielu miejscach. Dlatego materiał ten zdaje egzamin zarówno na prywatnych działkach (jako budulec nawierzchni balkonowych, bud dla psa, czy piaskownic), jak i na terenach publicznych (nadaje się tam do tworzenia tarasów w ogródkach restauracyjnych, pomostów w parkach, czy donic na skwerach).

0