Deski tarasowe kompozytowe Wolsztyn - Fabryka Tarasów

Deski kompozytowe Wolsztyn

Wiele osób zastanawia się nad wyborem desek: które będą lepsze – czy drewniane, czy kompozytowe? Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, zarówno wygląd, jak i parametry, zdecydowanie więcej plusów mają deski z kompozytu. Na przykład drewniane deski mimo wysokiej odporności wymagają lakierowania, by nie zmienić faktury i nie chłonąć wilgoci. Deska kompozytowa nie potrzebuje w ogóle żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Deski tarasowe kompozytowe wyróżniają się podwyższoną wytrzymałością. Są one w pełni odporne na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych. Co więcej, deski kompozytowe nie są podatne na deformacje, które mogą być wywoływane przez wilgoć, promieniowanie UV, czy też wysokie obciążenia.

Na deskę kompozytową składa się połączenie włókien drzewnych i mieszanki polimerowej. Materiały, które służą do ich wykonania, są starannie wyselekcjonowane, więc w asortymencie naszego sklepu znajdują się wyłącznie produkty wysokiej jakości.

Deski tarasowe Wolsztyn

Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria, deski kompozytowe osiągają najwyższy poziom trwałości, dlatego tak chętnie stosowane jest na tarasie.

Warto podkreślić, że tego rodzaju tworzywo jest bezproblemowe w pielęgnacji i konserwacji. Wynika to z faktu, że nie wymaga ono złożonej impregnacji – w przeciwieństwie do naturalnego drewna. Można również zrezygnować z olejowania desek kompozytowych, co sprawi, że koszty związane z utrzymaniem desek kompozytowych będą jeszcze mniejsze, a praktycznie żadne.

0