Egzotyczne deski tarasowe - Fabryka Tarasów
[rank_math_breadcrumb]

Egzotyczne deski tarasowe

Nawierzchnia tarasów może być wykonywana z różnego typu materiałów budowlanych. Jednak najczęściej wybór pada na drewniane deski, które są ponadczasowe i uniwersalne. W tym kontekście można stawiać zarówno na rodzime drewno, jak i egzotyczne deski tarasowe. W tej pierwszej kategorii największą popularnością cieszą się gatunki iglaste oraz liściaste – sosny, świerki, modrzewie, jesiony, czy dęby. Z kolei na miłośników niebanalnych rozwiązań czekają egzotyczne odmiany, zachwycające unikalnymi właściwościami.

Deski tarasowe – drewno egzotyczne to świetny wybór!

Egzotyczne deski tarasowe doskonale sprawdzają się również na polskich przydomowych tarasach. Relaksując się na nawierzchni przygotowanej właśnie z takiego surowca, można poczuć się jak na wakacjach w tropikach. Wśród różnorodnych wariantów tego materiału każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie jeśli zwróci się uwagę na nietypową strukturę i usłojenie takiego drewna. Możliwe jest wybieranie pośród wielu, często oryginalnych kolorów – od głębokich brązów, przez intensywną, choć ciepłą czerwień, bordo, aż po odcienie wpadające w róż, a nawet żółć.

Wykonanie tarasu z tropikalnego drewna na to sprawdzona metoda na wyróżnienie go. Tym bardziej że dostępne są gatunki pozyskiwane w różnych rejonach świata. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na Twoim tarasie zagościło wyjątkowe drewno pochodzące z Azji, Afryki, Australii, czy Ameryki Południowej. Taki surowiec, dzięki wzrastaniu w zupełnie innym regionie, wyróżnia się imponującymi parametrami wytrzymałościowymi. Cechuje go zwiększona odporność na owady, pasożyty, grzyby oraz działanie niesprzyjających czynników pogodowych. W efekcie taka nawierzchnia o niespotykanej urodzie może służyć całej Twojej rodzinie przez naprawdę długi czas. I to bez konieczności dokonywania regularnych zabiegów impregnacyjnych.

Jakie egzotyczne deski tarasowe wybrać?

Taras może stać się prawdziwą wizytówką Twojego domu, dlatego warto, aby jego budulec stanowiło solidne tworzywo, które jednocześnie będzie atrakcyjne wizualnie. Najpopularniejsze egzotyczne deski tarasowe powstają z następujących gatunków tropikalnych drzew:

 • keruing,
 • ipe (lapacho),
 • bangkirai,
 • merbau,
 • kempas,
 • massaranduba,
 • cumaru,
 • tatajuba,
 • garapa,
 • guyana teak,
 • angelim amorgoso,
 • tigerwood,
 • itauba,

Egzotyczne deski tarasowe – podsumowanie

Bez względu na to, jakie egzotyczne deski tarasowe się wybierze, zawsze należy mieć na uwadze, aby ich montaż został dokonany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Tylko wtedy możliwe będzie czerpanie radości z jego atrakcyjnego wyglądu oraz długiej żywotności. Należy jednak mieć świadomość, że dość kosztowna jest inwestycja w deski tarasowe. Drewno egzotyczne jest droższe od  innych popularnych surowców, dlatego nie każdy będzie mógł cieszyć się z takiego wyjątkowego dodatku, stanowiącego wręcz przedłużenie domu i centralny punkt ogrodu.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fabryka Tarasów blog

Posty które możesz polubić

Rodzaje płyt tarasowych

Rodzaje płyt tarasowych

Twoim marzeniem jest wypoczynek na własnym tarasie? Dysponujesz przestrzenią, którą można przeznaczyć właśnie na ten...

0