Deski kompozytowe WPC - Fabryka Tarasów
Deski kompozytowe

Deski kompozytowe możemy zastosować na tarasy, schody, balkony, obrzeża basenów, pomosty, ogrodzenia, elewacje, ale także do stworzenia własnej architektury ogrodowej takiej jak ławeczki czy donice…

Czytaj więcej

Pień betonowy

Perfekcyjne odzwierciedlenie przekroju drzewa, struktury słoi oraz niepowtarzalnej kolorystki naszych pieńków tworzy piękne ścieżki lub stopnie nadając mu wyjątkowy i naturalny charakter. Idealnie komponują się ułożone na ozdobnym kamieniu czy trawie tworząc niepowtarzalny i klimatyczny urok Twojego ogrodu, działki lub drogi.

Czytaj więcej

Deski kompozytowe WPC

Deska kompozytowa WPC

Twoim celem jest znalezienie najlepszej alternatywy dla desek z tradycyjnego drewna? Chcesz zastąpić ten naturalny surowiec jakimś nowoczesnym materiałem? Odpowiedzią na Twoje potrzeby są deski kompozytowe WPC. Ten wysokiej jakości produkt znajdziesz w naszej ofercie – już teraz zapoznaj się z tym różnorodnym asortymentem i wybierz wariant dopasowany do charakteru realizowanej przez Ciebie inwestycji.

Co to jest deska WPC?

Deski kompozytowe WPC produkowane są z mieszanki, na którą składa się pył drewniany oraz tworzywo sztuczne, czyli PVC. Zwykle w roli tych komponentów stosowana jest mączka drzewna i polichlorek winylu. W efekcie otrzymuje się produkt finalny, który wyróżnia się spektakularnymi parametrami. Deski z kompozytu swoim wyglądem przypominają drewno, jednak charakteryzują się odmiennymi właściwościami. To najlepszy wybór dla osób z wysokimi wymaganiami, ceniących sobie wygodę oraz estetyczny wygląd przestrzeni, z których na co dzień korzystają.

Deski kompozytowe WPC – najlepszy wybór na taras

Deski kompozytowe WPC zdają egzamin podczas budowy tarasu. Punkt wyjścia stanowi w takim przypadku stworzenie specjalnej podkonstrukcji (złożonej z legarów, słupków oraz innych niezbędnych akcesoriów), która musi być stabilna, trwała i odporna na wszelakie uszkodzenia. Pozwoli to stworzyć atrakcyjny wizualnie i funkcjonalny podest – jego bezproblemowa eksploatacja będzie mogła trwać przez długi czas. Dodatkowym atutem takiego produktu jest prosty montaż, możliwy za sprawą specjalnie wyprofilowanych krawędzi służących właśnie do komfortowego mocowania obok siebie takich kolejnych elementów. O estetykę powstałej nawierzchni pozwalają zadbać listwy maskujące, w które warto się zaopatrzyć.

Deski kompozytowe WPC – czy to dobry wybór?

Wiele klientów zastanawia się, czy wybrać drewniane deski na taras, czy też lepszym wyborem są deski kompozytowe WPC. Wiele zależy tutaj od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań przedstawianych względem wyglądu tworzonej nawierzchni tarasowej. Zauważalny w ostatnim czasie wzrost zainteresowania kompozytem sprawia, że to właśnie ta opcja jest coraz częściej wybierana. Bezpośrednio przemawiają za tym liczne atuty tego rozwiązania, wśród których wymienia się między innymi: ekologiczność, antypoślizgową nawierzchnię, odporność na działanie czynników atmosferycznych, łatwość utrzymania w czystości, efektowną kolorystykę oraz brak konieczności wykonywania regularnych konserwacji takiego surowca. To najwyższy czas, aby zainwestować w deski kompozytowe WPC, które zachwycą Cię swoim wyglądem, a przy tym nie rozczarują problemami takimi jak: odkształcenia, drzazgi, czy rozwarstwianie się produktu.

0