Deski kompozytowe WPC - Fabryka Tarasów
Deski kompozytowe

Deski kompozytowe możemy zastosować na tarasy, schody, balkony, obrzeża basenów, pomosty, ogrodzenia, elewacje, ale także do stworzenia własnej architektury ogrodowej takiej jak ławeczki czy donice…

Czytaj więcej

Pień betonowy

Perfekcyjne odzwierciedlenie przekroju drzewa, struktury słoi oraz niepowtarzalnej kolorystki naszych pieńków tworzy piękne ścieżki lub stopnie nadając mu wyjątkowy i naturalny charakter. Idealnie komponują się ułożone na ozdobnym kamieniu czy trawie tworząc niepowtarzalny i klimatyczny urok Twojego ogrodu, działki lub drogi.

Czytaj więcej

Deski kompozytowe WPC

Szukasz alternatywy dla desek tarasowych z tradycyjnego drewna? W ofercie naszego sklepu internetowego FabrykaTarasów znajdziesz szeroką ofertę desek tarasowych kompozytowych, które będą idealnym dopełnieniem Twojego tarasu.

Deski kompozytowe – charakterystyka

Deski kompozytowe wykonane są z mieszanki pyłu drewnianego z tworzywami PCV. Składają się one najczęściej z mączki drzewnej i polichlorku winylu. Zawartość drewna w kompozycie wynosi aż do 40
%.
Dzięki temu otrzymujemy mieszankę, która wyglądem imituje naturalne drewno, jednak posiada inne właściwości fizyczne. Kompozytowe deski są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę i estetyczny wygląd.

Jak zamontować deski kompozytowe na tarasie?

Ważne jest to, że deski kompozytowe wymagają zastosowania specjalnej podkonstrukcji, co pozwoli zapewnić im wymaganą trwałość i odporność. Bezpośrednio na betonie układamy tzw. Legary. Są one układane na wylewce, na elementach poziomujących.

Dużą zaletą desek kompozytowych jest łatwość w ich układaniu. W odróżnieniu od desek tarasowych z drewna, deski kompozytowe posiadają specjalnie wyprofilowane krawędzie, które służą do mocowania. Deski kompozytowe są także puste w środku, co będzie widoczne na krawędziach tarasu, jednak istnieje możliwość dokupienia specjalnych listew maskujących.

Deska kompozytowa – czy to dobry wybór?

Wielu Klientów zastanawia się, czy lepiej wybrać deski tarasowe drewniane czy deski tarasowe z kompozytu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od naszych prywatnych preferencji oraz oczekiwań względem wyglądu naszego tarasu.

Deski z drewna naturalnego z pewnością są dużo bardziej wymagające, zarówno w montażu, jak i późniejszej pielęgnacji i konserwacji. Dodatkowo mogą również ulegać odbarwieniom pod wpływem światła słonecznego czy wilgoci.

0