Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/fabrykatarasow/domains/fabrykatarasow.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/:/home/platne/serwer189296/tmp/:/home/virtuals/fabrykatarasow.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 157
Czy warto stosować deski kompozytowe na ogrodzenie? - Fabryka Tarasów

Czy warto stosować deski kompozytowe na ogrodzenie?

Porady praktyczne

fabrykatar

30/01/2023

5min

0 komentarzy

Ogrodzenie to jeden z najważniejszych elementów każdego ogrodu albo tarasu. Pozwala nam z jednej strony poczuć się bezpiecznie, mieć pewność, że nikt niepożądany i obcy nie wedrze się na nasz teren, z drugiej zaś to świetna ochrona i dodatkowa bariera, zwłaszcza jeżeli posiadamy dzieci, czy też zwierzęta domowe. Tylko jakie tworzywa najlepiej będzie w tym celu zastosować? Czy mamy obecnie ciekawsze i bardziej nowoczesne alternatywy niż standardowe ogrodzenia ze słupków i siatki? Sprawdźmy!

Co to jest ogrodzenie kompozytowe?

Z czego najczęściej wykonuje się przydomowe ogrodzenia? Z wyżej wspomnianych paneli siatkowych, z drewna, betonu, kamienia, ale także z kompozytu! Dziś coraz częściej sięgamy właśnie po to ostatnie rozwiązanie, doceniając jego korzystną cenę, atrakcyjny design oraz świetne właściwości praktyczne. Czym tak właściwie jest ogrodzenie wykonane w całości z kompozytu? W tym celu stosuje się specjalne deski lub panele kompozytowe, które łączą w sobie wygląd drewna z użytecznością sztucznych materiałów. Są o wiele lżejsze, łatwiejsze w montażu, nie wymagają także żadnej specjalnej czy skomplikowanej pielęgnacji ani zabiegów konserwacyjnych. Przetrwają z nami w niezmienionym stanie przez naprawdę długi czas, nie wymagając nakładu żadnych dodatkowych środków finansowych.

Estetyczna strona ogrodzenia kompozytowego

Oczywiście kwestia wyglądu i estetyki to sprawa bardzo indywidualna, która w dużej mierze zależy od własnego gustu. Wiele osób obawia się desek kompozytowych, zakładając jednak niesłusznie, że będą one prezentowały się sztucznie, plastikowo i na pewno nie zastąpią prawdziwego, naturalnego drewna. Warto jednak dać im szansę! To naprawdę estetyczne, wysokiej jakości produkty, które można dostać w tak wielu wzorach, kolorach i fakturach, że z całą pewnością można dopasować je do swoich preferencji. Często mówi się nawet, że na pierwszy rzut oka, szczególnie z daleka idealnie imitują one prawdziwe drewno. A są bezpieczne, odporne na uszkodzenie mechaniczne, czynniki pogodowe, nawet ekstremalnie trudne typu grad, burza, czy bardzo silne promieniowanie słoneczne. Nie rozwijają się na nich grzyby oraz pleśń, ponieważ nie chłoną wilgoci. Są odporne na insekty i gryzonie. Warto także wiedzieć, że ogrodzenie z desek kompozytowych może być zarówno pełne (zapewniające maksimum prywatności), jak i nieco lżejsze, bardziej ażurowe, zachowujące pewne odstępy pomiędzy pojedynczymi deskami.

Deski kompozytowe na ogrodzenie to ekologia

Czy deski kompozytowe, które wykonane są w części z tworzywa sztucznego mogą być ekologiczne? Wbrew pozorom tak! Do ich produkcji nie ma bowiem potrzeby ścinania drzew, nie stosuje się także szkodliwych dla środowiska i naturalnej przyrody metod ani technik. Wykorzystuje się w tym celu najczęściej mączkę bambusową (bambus uprawiany jest w zrównoważony sposób oraz cechuje go bardzo szybki wzrost) oraz substancje sztuczne, które często odzyskuje się z plastikowych odpadów i innych materiałów pochodzących z recyklingu.

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x