Rodzaje desek tarasowych, które można wykorzystać w domu - Fabryka Tarasów
[rank_math_breadcrumb]

Rodzaje desek tarasowych, które można wykorzystać w domu

Wybudowanie tarasu to inwestycja, na którą decyduje się coraz więcej osób. W końcu któż z nas nie lubi w wolnej chwili wypocząć na świeżym powietrzu? Jest to przestrzeń, którą można traktować jako dodatkowe pomieszczenie oraz efektywną dekorację najbliższego otoczenia naszego domu. Jednak, aby taki element infrastruktury ogrodowej spełniał swoją funkcję przez jak najdłuższy czas, niezbędne jest zatroszczenie się o staranny dobór trwałych materiałów. Planujesz urządzić taras i zastanawiasz się jakie rodzaje desek tarasowych są najlepsze? Poznaj najpopularniejsze rozwiązania i wybierz to, które zda egzamin w Twoim ogrodzie!

Jaką deskę drewnianą na taras wybrać?

Drewniane deski są jednym z najczęściej wybieranych materiałów do budowy tarasów. Dzięki takiej nawierzchni przydomowa przestrzeń nabiera niepowtarzalnego charakteru. Jest przytulna, ciepła estetyczna, pełna uroku – po prostu chce się z niej jak najdłużej korzystać. To również synonim elegancji oraz bliskości natury. Duża dostępność innych dekoracyjnych produktów wykonanych z drewna sprawia, że wykorzystując je, można sprawnie zaaranżować poszczególne strefy na podwórku i sprawić, że będą one stanowiły spójną całość.

Gatunki drewna, z którego najczęściej wykonuje się nawierzchnię tarasową to:

  • drewno krajowe – drzewa iglaste (sosna, modrzew, świerk) oraz drzewa liściaste (buk, jesion, dąb),
  • drewno egzotyczne – massaranduba, jatoba, bangkirai, cumaru.

Tarasowe deski kompozytowe – ogólna charakterystyka oraz zalety

Obecnie widać, że niektóre popularne dotąd rodzaje desek tarasowych schodzą na drugi plan i ustępują miejsca innym materiałom, które popularność z kolei wzrasta. Jedną z takich alternatyw stanowią kompozytowe deski tarasowe.

Są one wytwarzane z surowca o niejednorodnej strukturze, powstającego w wyniku połączenia dwóch różnych komponentów. Najczęściej są to włókna drzewne oraz tworzywo sztuczne. Dzięki takiemu podejściu, zalety desek kompozytowych deklasują atuty posiadane przez inne rodzaje desek tarasowych. W tym przypadku produkt końcowy z zewnątrz wygląda jak naturalne drewno i jednocześnie charakteryzuje się zwiększoną trwałością. Ponadto nawierzchnia z kompozytu nie wymaga regularnej impregnacji, która w przypadku drewna jest czasochłonna i generuje dodatkowe koszty.

Warto również wiedzieć, że deski kompozytowe zdają egzamin nie tylko na tarasie, ale i na balkonie, czy w altanie. Wykorzystując je, można wykonać także interesującą elewację budynku, piaskownicę dla dziecka, czy ozdobną donicę ogrodową.

Rodzaje desek tarasowych – podsumowanie

Powyższe zestawienie pokazuje, że poszczególne rodzaje desek tarasowych mają wiele do zaoferowania. Na etapie planowania takiej inwestycji warto przyjrzeć się walorom poszczególnych rozwiązań i wybrać to, które w największym stopniu spełni nasze osobiste oczekiwania. Najważniejszy jest jednak efekt – przygotowana nawierzchnia powinna cieszyć oko swoim atrakcyjnym wyglądem, a przy tym musi być solidna i wytrzymała.

 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fabryka Tarasów blog

Posty które możesz polubić

Rodzaje płyt tarasowych

Rodzaje płyt tarasowych

Twoim marzeniem jest wypoczynek na własnym tarasie? Dysponujesz przestrzenią, którą można przeznaczyć właśnie na ten...

Egzotyczne deski tarasowe

Egzotyczne deski tarasowe

Nawierzchnia tarasów może być wykonywana z różnego typu materiałów budowlanych. Jednak najczęściej wybór pada na...

0