fbpx

Rodzaje płyt tarasowych

Porady praktyczne

fabrykatar

15/06/2022

5min

0 komentarzy

Twoim marzeniem jest wypoczynek na własnym tarasie? Dysponujesz przestrzenią, którą można przeznaczyć właśnie na ten cel? Zatem od spełnienia tego pragnienia dzieli Cię tylko zaopatrzenie się w odpowiednie materiały i narzędzia oraz rozpoczęcie prac budowlanych wokół domu. Surowcem cieszącym się dużą popularnością jest naturalne drewno lub deski kompozytowe. Jednak ciekawe rozwiązanie stanowią także płyty tarasowe. Sprawdź, jakie są ich najpopularniejsze rodzaje!

Płyty tarasowe drewniane i drewnopochodne

Płyty tarasowe drewniane i drewnopodobne są alternatywą dla desek z naturalnego drewna – imitują je z bardzo wysoką skutecznością. Płyty tarasowe drewnopodobne i drewniane cechują się wieloma zaletami – są odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych (wysokich i niskich temperatur, deszczu, śniegu, czy słońca), wyróżniają się także antypoślizgową strukturą. Są barwione, dlatego produkt ten możesz kupić na przykład w kolorze brązowym, popielatym, czy antracytowym. Z łatwością można stworzyć z nich kompozycje idealnie harmonizujące z występującą w ogrodzie zielenią.

Płyty tarasowe betonowe – czym się wyróżniają?

Płyty tarasowe betonowe dostępne są w wielu kolorach, dzięki temu ten klasyczny i uniwersalny budulec można wykorzystać do aranżacji niemal każdego miejsca, bez względu na styl, w jakim jest ono urządzone. Wiele osób wybiera je ze względu na przystępną, nieobciążającą domowego budżetu cenę. Inną istotną zaletę tego materiału stanowi kształt (zwykle przyjmujący postać kwadratu lub prostokąta) oraz stosunkowo duże wymiary. Dzięki temu płyty tarasowe betonowe montuje się bardzo szybko – wystarczy kilka z nich ułożyć blisko siebie, aby móc cieszyć się równą nawierzchnią.

Płyty tarasowe granitowe – ogólna charakterystyka

Z kolei płyty tarasowe granitowe cechują się wyjątkowym i szlachetnym charakterem, a także długą żywotnością i odporność na intensywną eksploatację. Stanowią przykład połączenia wysokiej funkcjonalności ze względami estetycznymi. Z jednej strony są minimalistyczne, a z drugiej eleganckie. Płyty tarasowe granitowe sprawdzą się zatem wszędzie tam, gdzie dominuje stylistyka klasyczna, jak i nowoczesna architektura.

Rodzaje płyt tarasowych – podsumowanie

Powyższe zestawienie dobitnie pokazuje, że płyta tarasowa niejedno ma imię. Dzięki tej różnorodności każdy z nas może wybrać rozwiązanie, które sprawdzi się dokładnie tam, gdzie tego potrzebuje. Co ciekawe, poszczególne rodzaje płyt zdają egzamin nie tylko jako trwała nawierzchnia tarasu, stabilizująca jego konstrukcję. Można stosować je również do tworzenia innych obiektów zewnętrznych –  schodów, podjazdów, chodników, ścieżek i alejek ogrodowych. Zatem, jeśli po wykonanych pracach zostanie Ci nadwyżka materiałów, na pewno nie będziesz mieć kłopotów z ich wykorzystaniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś już na początku dokonał zakupu większej ilości tego surowca – od razu stworzysz wtedy wiele spójnych ze sobą elementów infrastruktury ogrodowej.

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Dodaj własny komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>