fbpx

Taras w nasłonecznionym miejscu a deska kompozytowa

Porady praktyczne

fabrykatar

03/06/2024

5min

0 komentarzy

Mocno nasłonecznione tarasy mogą stanowić wyzwanie, zwłaszcza w gorące letnie dni. W tym artykule omówimy, jak przygotować taras w nasłonecznionym miejscu i jakie deski kompozytowe wybrać, aby radzić sobie z nadmiernym ciepłem.

Co położyć na nasłoneczniony taras?

Wybór materiału na taras jest bardzo ważny, zwłaszcza gdy ma on się znaleźć w nasłonecznionym miejscu. Podłoże tarasu powinno być odporne na promieniowanie UV, aby uniknąć blaknięcia, plam i uszkodzenia powierzchni. Ponadto niektóre materiały nagrzewają się bardziej niż inne, co może prowadzić do dyskomfortu podczas przebywania na takim tarasie w letnie dni. Zatem jakie podłoże wybrać na nasłoneczniony taras?

 

Deski kompozytowe są jednym z najlepszych wyborów nie tylko na tarasy, ale także na balkony, schody, elewacje, ogrodzenia i wszystkie inne nasłonecznione miejsca. Kompozyt, który jest wykonany z mieszanki drewna i tworzywa sztucznego, jest odporny na warunki atmosferyczne – również na słońce. 

 

Dzięki temu deski kompozytowe nie blakną, nie zmieniają swojego koloru i nie niszczą się pod wpływem intensywnego nasłonecznienia. To, co klienci najbardziej cenią w deskach kompozytowych, to estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez wiele lat. Ponadto, deski tarasowe z kompozytu są mniej podatne na nagrzewanie w porównaniu do np. tradycyjnych płytek. Istnieją również specjalne technologie stosowane przez niektórych producentów, które pomagają zmniejszyć nagrzewanie desek kompozytowych. Dzięki temu komfort ich użytkowania w ciepłe, słoneczne dni jest znacznie wyższy, a chodzenie boso po tarasie nie stanowi problemu. 

 

Jedną z największych zalet kompozytu jest brak konieczności konserwacji i stosowania środków impregnujących. Trwałość koloru, brak odkształceń i estetyczny wygląd kompozytu zawdzięczamy mieszance polimerów i specjalnej powłoce, która chroni deski przez wiele lat. 

Jakie deski kompozytowe wybrać na nasłoneczniony taras?

Do wyboru masz wiele propozycji. Deski kompozytowe występują w różnych wariantach kolorystycznych i mają rozmaite faktury na powierzchni. Możesz wybrać zarówno gładkie wykończenie, jak i deski z ryflowaniami lub z charakterystycznymi słojami imitującymi naturalne drewno.

 

W przypadku desek na nasłoneczniony taras, najlepszym wyborem będzie kompozyt w jasnych kolorach. Biele, beże i szarości są mniej podatne na nagrzewanie niż ciemne kolory, ponieważ znacznie lepiej odbijają światło słoneczne. Taki wybór może zwiększyć komfort użytkowania tarasu w upalne dni.

 

Przykładowy model, który warto rozważyć, to deska tarasowa Timberness Select w kolorze szarym. Jasny kolor pięknie prezentuje się w pełnym nasłonecznieniu, nie powodując zbytniego nagrzewania. To, co wyróżnia deski Select, to ich rozmiar – szersze deski to też szybszy i łatwiejszy montaż.

deska tarasowa Timberness Select kolor szary

Jedna z najjaśniejszych propozycji to deska tarasowa pełna Bruggan Multicolor – MB. Kolor Smoke White idealnie sprawdzi się na tarasach z dużym nasłonecznieniem, skutecznie odbijając światło. To również świetna propozycja na wszelkie aranżacje w stylu boho.

Deska tarasowa Bruggan Multicolor MB.

Jeżeli poszukujesz deski kompozytowej na nasłoneczniony taras, ale preferujesz klasyczne, brązowe, drewniane odcienie, z pewnością przypadną Ci do gustu deski tarasowe Legro Natural w odcieniu Maple. To propozycja dla miłośników naturalnego drewna z charakterystycznymi nieregularnymi słojami.

deska tarasowa Legro Natural kolor Maple

Podobny odcień, ale inny rodzaj wykończenia prezentują piaskowe deski tarasowe Lenta. To bardzo popularny kompozyt z gładką powierzchnią pozbawioną ryflowań.

DESKA TARASOWA LENTA kolor piaskowy

A może interesuje Cię taras w odcieniach szarości? Postaw na jasnoszare deski tarasowe  NEWTECHWOOD ULTRASHIELD UH02 Antique. To jeden z naszych bestsellerów z kolekcji szarych desek kompozytowych z bardzo estetycznym, ukrytym montażem.

Deska tarasowa Newtechwood Ultrashield uh02

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Dodaj własny komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>