Wybór odpowiedniej deski tarasowej – na co zwracać uwagę?

14 października 2020

Ogromna popularność kompozytowych desek tarasowych

Deska tarasowa kompozytowa staje się z każdym rokiem popularniejsza, z każdym rokiem przybywa również nowych producentów i dystrybutorów. Oferują oni deskę zróżnicowaną pod względem zawartości mączki drzewnej i PCV, rozmiarów, kolorów, struktur, różnych elementów wykończeniowych i ceny.

Decydując się na taras z kompozytu trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów i nie mamy tu na myśli koloru, który bądź co bądź jest również istotny.

Uwaga na „chińszczyznę”

Wielu dystrybutorów sprowadzając towar z Azji chcą sprostać oczekiwaniom klientów oferując produkt za bardzo niskie ceny spychając jakość na drugi plan. Jakościowo dobry materiał na taras można kupić już za rozsądną cenę, ale wszystko trzeba robić z głową. Polscy producenci w oparciu o najnowsze technologie, opracowali skład deski tak aby w   zupełności dostosować ją do warunków atmosferycznych panujących w Europie. Wschodnie firmy dopasowały kompozyt do swoich warunków i choć ich deska jest ceniona na azjatyckim rynku niestety nie będzie odpowiednia dla naszego.

Chińska deska jest tania, ponieważ jest na bazie PP (polipropylen) lub HDPE (utwardzony polietylen), te składniki nie spełniają podstawowych norm dotyczących palności, a niska gęstość i duża nasiąkliwość powoduje kruchość i odkształcenia deski. Chińska deska jest charakterystyczna, na jej powierzchni od razu zaobserwujemy śliski nalot, po zamontowaniu jej na tarasie szybko zacznie płowieć, butwieć, pękać czy gnić. Producent nie uzna gwarancji bo zastrzega sobie, że deska musi być dostosowana do odpowiednich warunków atmosferycznych.

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty Fabryki Tarasów – oferowana przez nas deska będzie służyła przez długie lata.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fabryka Tarasów blog

Posty które możesz polubić

Zostań dystrybutorem

Zostań dystrybutorem

Jeśli chcesz poszerzyć ofertę produktową swojej firmy o płyty tarasowe i dzięki temu zwiększyć portfel klientów zostań...

Betonowe płyty tarasowe

Betonowe płyty tarasowe

Jeden z najbardziej znanych i popularnych materiałów budowlanych od kilku lat pod postacią różnych form przechodzi...

0