Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/fabrykatarasow/domains/fabrykatarasow.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/:/home/platne/serwer189296/tmp/:/home/virtuals/fabrykatarasow.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 157
Na co zwrócić uwagę przy zakupie deski kompozytowej? - Fabryka Tarasów

Na co zwrócić uwagę przy zakupie deski kompozytowej?

Porady praktyczne

fabrykatar

26/10/2022

5min

0 komentarzy

Jesteś na etapie realizacji przedsięwzięcia, którego rezultatem ma być stworzenie nawierzchni tarasowej, elewacji budynku, ogrodzenia, schodów zewnętrznych, czy altany ogrodowej? Szukasz materiału, z którego wykonasz te konstrukcje tak, aby przez jak najdłuższy czas zachowały one swoje pierwotne właściwości? Wybierz deski kompozytowe. Już teraz sprawdź, na jakie aspekty tego produktu trzeba zwrócić uwagę przy jego zakupie, aby dokonać trafnej inwestycji!

Jaka jest najlepsza deska kompozytowa na taras?

W ostatnim czasie możn a zaobserwować, że stale powiększa się grono zwolenników desek kompozytowych. Co wpływa na ich popularność i to, że stanowią one atrakcyjną alternatywę dla drewna? Na dobrą sprawę wszystko sprowadza się do tego, że kompozytpowstający z mączki drzewnej i tworzywa sztucznego łączy w sobie to, co najlepsze dla każdego z tych surowców. Najlepsze deski kompozytowe na taras doskonale imitują drewno, jednocześnie robią wrażenie ich parametry wytrzymałościowe.

 

Przejdź do deski kompozytowe  WPC

 

Co lepsze na taras – drewno czy kompozyt?

DESKA ELEWACYJNA ULTRADECK

 

Kupując deski kompozytowe, warto pamiętać o ich mocnych stronach. Na liście atutów tego produktu znajduje się przede wszystkim: wytrzymałość, wysokie walory wizualne, bezpieczeństwo użytkowania, brak drzazg i idealnie gładka nawierzchnia, odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych, uniwersalność i wszechstronność zastosowania, ekologiczność (możliwość poddania tego produktu recyklingowi), nieskomplikowany montaż oraz łatwość utrzymania w czystości.

Deski kompozytowe wygrywają w pojedynku z drewnianymi deskami, ponieważ w ich przypadku nie ma obowiązku przeprowadzania regularnych zabiegów konserwujących, zabezpieczających i pielęgnujących. W taki sposób oszczędza się czas, który należałoby przeznaczyć na realizację tych prac, jak również pieniądze, jakie trzeba byłoby wydać na zakup specjalistycznych preparatów impregnujących, które nie należą do najtańszych.

 

Czy deska kompozytowa bardziej się nagrzewa?

Taras kompozytowy znajduje się na zewnątrz, dlatego jak łatwo się domyślić, jest stale narażony na działanie czynników atmosferycznych, w tym również promieni słonecznych. W kontekście komfortu eksploatacji takiej konstrukcji pojawia się zatem pytanie: czy deski kompozytowe mocno się nagrzewają? Oczywiście, nagrzewają się one, jednak nie bardziej niż wszystkie inne materiały budowlane o analogicznym przeznaczeniu. Stopień nagrzania zależy tutaj od zawartości drewna w kompozycie, zastosowanej technologii produkcji oraz koloru desek – w tych ciemniejszych jest on wyższy, a przy jaśniejszych niższy.

 

Czy deska kompozytowa blaknie?

Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu desek kompozytowych na taras, jest ich kolorystyka. Najczęściej wybór pada na jaśniejsze lub ciemniejsze odcienie szarości oraz brązu. Trwałą barwą można cieszyć się przez długi czas, ponieważ deski z kompozytu nie blakną w wyniku upływu czasu, ekspozycji na słońce, czy intensywnej eksploatacji.

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x