Deska kompozytowa WPC czy PCV?

Porady praktyczne

fabrykatar

12/01/2023

5min

0 komentarzy

To, jakim materiałem zdecydujemy się pokryć nasz taras, będzie miało ogromny i zasadniczy wpływ nie tylko na jego wygląd i odbiór wizualny, ale przede wszystkim na komfort i wygodę użytkowania, łatwość bądź trudność utrzymywania w czystości oraz żywotność i trwałość, czyli czas przez jaki będzie się świetnie prezentował i w 100% spełniał swoje zadanie, dając nam dodatkową, wyjątkową i wspaniałą przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jakie deski na taras są najlepsze?

Drewniany, klimatyczny taras to marzenie wielu osób. Konieczne trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że zastosowanie w tej roli prawdziwego drewna nie jest do końca najlepszym pomysłem. Owszem, prezentuje się ono pięknie, niezwykle naturalnie i przytulnie, jednak tylko przez pierwszy rok, czy dwa użytkowania. O taki taras trzeba bardzo dbać, poświęcając wiele czasu i sił na jego częste malowanie, czyszczenie, konserwację i impregnowanie. A kto z nas ma w dzisiejszych czasach na to czas? Dlatego też o wiele lepszą, a przede wszystkim praktyczniejszą opcją, są deski tarasowe wykonane ze sztucznych materiałów, który jednak do złudzenia imituje drewno. Mamy tutaj do wyboru dwie podstawowe opcje: PCV oraz WPC. Zatem na które lepiej się zdecydować?

 

Jaka deska kompozytowa na taras?

Deski kompozytowe typu WPC, to bardziej nowoczesna, udoskonalona wersja, dawniej stosowanych desek PCV. Ponieważ wytwarzane są z mieszaniny plastiku i drewna, prezentują się niezwykle elegancko i świetnie wpasowują w klimaty ogrodowe. W porównaniu do desek PCV są lżejsze, łatwiejsze w montażu, bardziej elastyczne, dzięki czemu odporne na urazy mechaniczne, czy ewentualne uszkodzenia. Ich ogromnym plusem jest także duża przyczepność – ponieważ często ich struktura nie jest gładka, ale posiada wgłębienia i rowki, dzięki nim zminimalizowane jest ryzyko poślizgnięcia się i upadku, co jest szczególnie cenne jeżeli wśród domowników znajdują się małe dzieci, bądź osoby starsze. Oczywiście deski WPC mogą występować także w wersji pełnej, w najróżniejszych kolorach, fakturach i wzorach, dzięki czemu można perfekcyjnie dopasować je do swoich potrzeb. Warto przejrzeć bogaty katalog, jaki oferuje nam w tej kwestii firma Fabryka Tarasów – https://fabrykatarasow.pl/sklep/13-deski-kompozytowe-wpc. Mamy tutaj możliwość precyzyjnego dostosowania filtrów zarówno pod względem przeznaczenia, rozmiaru, barwy, marki oraz ceny, dzięki czemu szukanie idealnych produktów dla siebie staje się szybkie, proste i przyjemne.

 

Co jeszcze sprawia, że właśnie deski WPC to strzał w dziesiątkę na nowoczesne balkony oraz tarasy? Są bardzo solidne i trwałe, nie straszne im nawet ekstremalne warunki pogodowe, czy wilgoć. Nie wymagają regularnego odnawiania, malowania, czy innych zabiegów pielęgnacyjnych – wystarczy od czasu do czasu je umyć oraz regularnie zamiatać z bieżących zabrudzeń, liści, czy piasku. W niezmienionym stanie mogą przetrwać nawet do 25 lat użytkowania i są najczęściej objęte długoletnią gwarancją producenta. Warto na koniec wspomnieć, że deski kompozytowe są z reguły sporo tańsze od tych wykonanych z naturalnego drewna, zatem jest to zdecydowanie bardziej budżetowa i rozsądna opcja.

 

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x