fbpx

Deska kompozytowa WPC czy PCV?

Porady praktyczne

fabrykatar

12/01/2023

5min

0 komentarzy

To, jakim materiałem zdecydujemy się pokryć nasz taras, będzie miało ogromny i zasadniczy wpływ nie tylko na jego wygląd i odbiór wizualny, ale przede wszystkim na komfort i wygodę użytkowania, łatwość bądź trudność utrzymywania w czystości oraz żywotność i trwałość. Wybór materiału wpłynie też na to, przez jaki czas nasz taras będzie się świetnie prezentował i w 100% spełniał swoje zadanie, dając nam dodatkową, wyjątkową i wspaniałą przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jakie deski na taras są najlepsze?

Drewniany, klimatyczny taras to marzenie wielu osób. Konieczne trzeba jednak zdać sobie sprawę, że zastosowanie w tej roli prawdziwego drewna nie jest najlepszym pomysłem. Owszem, prezentuje się ono pięknie, niezwykle naturalnie i przytulnie, jednak tylko przez pierwszy rok czy dwa użytkowania. O taras z prawdziwego drewna trzeba bardzo dbać, poświęcając wiele czasu i sił na jego częste malowanie, czyszczenie, konserwację i impregnowanie. A kto z nas ma w dzisiejszych czasach na to czas? Dlatego też o wiele lepszą, a przede wszystkim praktyczną opcją, są deski tarasowe wykonane ze sztucznych materiałów, który jednak do złudzenia imituje drewno. Mamy tutaj do wyboru dwie podstawowe opcje: PCV oraz WPC. Zatem, na które lepiej się zdecydować?

 

Jaka deska kompozytowa na taras?

Deski kompozytowe typu WPC to bardziej nowoczesna, udoskonalona wersja, dawniej stosowanych desek PCV. Ponieważ wytwarzane są z mieszaniny plastiku i drewna, prezentują się niezwykle elegancko i świetnie wpasowują w klimaty ogrodowe. W porównaniu do desek PCV, są lżejsze, łatwiejsze w montażu, bardziej elastyczne, dzięki czemu są odporne na urazy mechaniczne, czy ewentualne uszkodzenia. Ich ogromnym plusem jest także duża przyczepność – ponieważ często ich struktura nie jest gładka, ale posiada wgłębienia i rowki, a dzięki nim zminimalizowane jest ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Jest to szczególnie cenne, jeżeli wśród domowników znajdują się małe dzieci bądź osoby starsze.

 

Oczywiście deski WPC mogą występować także w wersji pełnej, w najróżniejszych kolorach, fakturach i wzorach, dzięki czemu można perfekcyjnie dopasować je do swoich potrzeb. Warto przejrzeć bogaty katalog desek WPC, jaki oferuje firma Fabryka Tarasów. Mamy tutaj możliwość precyzyjnego dostosowania filtrów zarówno pod względem przeznaczenia, rozmiaru, barwy, marki oraz ceny, dzięki czemu szukanie idealnych produktów dla siebie staje się szybkie, proste i przyjemne.

 

Co jeszcze sprawia, że właśnie deski WPC to strzał w dziesiątkę na nowoczesne balkony oraz tarasy? Są bardzo solidne i trwałe, nie straszne im nawet ekstremalne warunki pogodowe czy wilgoć. Nie wymagają regularnego odnawiania, malowania czy innych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy od czasu do czasu umyć je wodą oraz regularnie zamiatać z zabrudzeń takich jak liście czy piasek. Deski WPC mogą przetrwać w niezmienionym stanie nawet do 25 lat i najczęściej są objęte długoletnią gwarancją producenta. Warto na koniec wspomnieć, że deski kompozytowe są z reguły sporo tańsze od tych wykonanych z naturalnego drewna, zatem jest to zdecydowanie bardziej budżetowa i rozsądna opcja. Jeśli jednak zależy Ci na estetyce i naturalnym wyglądzie drewna, deski WPC z pewnością spełnią Twoje oczekiwania.

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Dodaj własny komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>