Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/fabrykatarasow/domains/fabrykatarasow.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/:/home/platne/serwer189296/tmp/:/home/virtuals/fabrykatarasow.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 157
Jak zadbać o deski kompozytowe zimą? - Fabryka Tarasów

Jak zadbać o deski kompozytowe zimą?

Porady praktyczne

fabrykatar

21/12/2022

5min

0 komentarzy

Dbanie o deski kompozytowe w zimie nie wymaga od właściciela szczególnych umiejętności ani wiedzy. Również zadbanie o nie przed rozpoczęciem białej części roku nie sprawi większego kłopotu nikomu. O taras kompozytowy, tak samo, jak o wszystkie inne materiały należy zadbać w odpowiedni sposób. Każdy materiał jednak wymaga innej pielęgnacji i choć kompozyt jest najłatwiejszy w czyszczeniu i konserwacji, to nie oznacza, że można go pozostawić samego sobie na długie lata, ponieważ nie jest on w 100% odporny na zniszczenia. Przebarwienia, otarcia lub zmiany koloru wywołane są najczęściej brakiem jakichkolwiek działań podjętych przez właścicieli. Dla lepszego wyglądu tarasu warto dbać o niego od samego początku, aby nie straszył swoim wyglądem oraz nie odpychał od regularnego spędzania na nim czasu podczas ciepłych dni.

Jak zabezpieczyć taras kompozytowy przed działaniem śniegu wody?

Zabezpieczenie tarasu z desek kompozytowych jest szybkie i łatwe. Skąd ta pewność? Ponieważ desek kompozytowych nie trzeba zabezpieczać tak jak tradycyjnego drewna. Deski kompozytowe stworzone są z mączki drzewnej połączonej z polimerami, dzięki czemu ich właściwości zbliżone są do właściwości sztucznych materiałów. Mimo że do złudzenia przypominają drewno, nie trzeba ich regularnie olejować, smarować lub nakładać żadnych ochronnych warstw. Deski kompozytowe są bardzo komfortowe, jeśli chodzi o pielęgnację, a zwykłe oczyszczanie przed zimą w zupełności im wystarczy. Na przełomie jesieni i zimy wystarczy oczyścić deski z wszelkich zabrudzeń, które nazbierały oraz pozbyć się liści i gotowe. Oprócz oczyszczenia desek warto również sprawdzić odpływy, do których również mógł dostać się brud – jeśli zamarznie w zimie, uszkodzi strukturę odpływu. Po umyciu deskom kompozytowym wystarczy dokładne opłukanie myjką ciśnieniową i to wszystko.

Deski Tarasowe

Jak czyścić deskę kompozytową w zimie?

Taras to miejsce, które jest najbardziej narażone na czynniki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy deszcz, błoto i śnieg z łatwością przedostaje się na nasz taras, czyszczenie desek kompozytowych może sprawić kłopoty. Wszystkie zanieczyszczenia osadzają się w żłobieniach desek, tak zwanych ryfach, które zatrzymują w sobie wszystkie substancje i powodują, że taras nie jest śliski. Czyszczenie desek kompozytowych powinno odbywać się regularnie, ponieważ miejsce w nich nie jest nieograniczone, a zbyt duża warstwa brudu przywierająca do nich może je zniszczyć. Sposobem na usunięcie brudnego śniegu z kompozytu jest posypianie tarasu solą, a następnie wyczyszczenie specjalnym środkiem do kompozytu, pozostałych po soli białych śladów, które po dłuższym czasie wsiąkną w deskę, a usunięcie ich może stać się niemożliwe. Górną warstwę śniegu najlepiej usuwać za pomocą drewnianej lub plastikowej łopaty, która w porównaniu z tą metalową nie uszkodzi deski kompozytowej.

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x