Dlaczego warto wybrać deskę tarasową kompozytową?

deski tarasowe WPC
13 / 100

Długie wieczory najmilej spędza się na tarasie, przy ciepłej herbacie z dobrą książką, bądź wśród znajomych przy butelce aromatycznego wina.

Projektując taras niejednokrotnie zastanawialiście się zapewne jaki materiał wykorzystać?

Tradycyjne deski drewniane wydają się być pozornie dobrocią, przede wszystkim ze względu na ich naturalność. Jednak, aby zachować efekt pięknie wyglądającego drewnianego tarasu trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na powtarzającą się impregnację, olejowanie i malowanie.

Aby uniknąć tych czasochłonnych i bardzo kosztownych zabiegów najlepiej wybrać na taras taką deskę kompozytową WPC.

Co to jest kompozyt drewna (deska tarasowa kompozytowa)?

Kompozyt to deska na bazie polichlorku winylu (PCV) i mączki drzewnej. Stanowi aktualnie najlepszą, dostępną na rynku alternatywę dla deski drewnianej. Efekt końcowy to naturalny wygląd deski drewnianej przy jednoczesnym braku drzazg i sęków. Deska WPC to oszczędność czasu. Ze spokojem można zapomnieć o impregnowaniu czy olejowaniu. Materiał WPC jest również odporny na duże lub mniejsze obciążenia.

Zakładając deskę przy obrzeżach basenu, pomostach czy na terenach narażonych na wilgoć mamy pewność, że nie zostanie pokryta mchem, porostami, grzybami, a podczas zimy nie zamarznie i nie popęka. Deska kompozytowa WPC jest odporna na działanie ognia, pęknięcia, butwienia i rozwarstwiania. Dzięki nieskomplikowanemu montażowi  sami możecie ułożyć deski na tarasie i cieszyć się przez długi czas ich pięknem.

Zobacz naszą ofertę desek WPC.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fabryka Tarasów blog

Posty które możesz polubić

Jak stworzyć nowoczesny taras?

Jak stworzyć nowoczesny taras?

Z pewnością wielu ludzi posiadających dom chciałoby, aby ich taras był spójny z resztą wystroju i pasował do...

0