Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/fabrykatarasow/domains/fabrykatarasow.pl/public_html/wp-content/plugins/wpdiscuz/themes/default) is not within the allowed path(s): (/home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/:/home/platne/serwer189296/tmp/:/home/virtuals/fabrykatarasow.pl/:/usr/local/php56-fpm/lib/php/:/tmp:/home/tmp:/var/lib/php5) in /home/platne/serwer189296/public_html/fabrykatarasow.pl/wp-content/plugins/wpdiscuz/forms/wpdFormAttr/Form.php on line 157
Fakty i mity na temat desek tarasowych - Fabryka Tarasów

Fakty i mity na temat desek tarasowych

Porady praktyczne

fabrykatar

03/06/2022

5min

0 komentarzy

Wielu ludzi przygotowując się do stworzenia swojego tarasu, jest nieco zagubionych. Wszystko dlatego, że na temat desek tarasowych narosło wiele mitów, które sprawiają, że nie jesteśmy przekonani co do swoich wyborów. W tym wpisie postaramy się potwierdzić lub obalić najpopularniejsze z nich, aby budowa wymarzonego tarasu była dużo łatwiejsza.

Drewniane deski na tarasie

MIT: Drewniane deski nie nadają się do wykonania tarasu.

FAKT: Oczywiście, materiały stworzone z drewna naturalnego, w tym deski tarasowe, są dużo bardziej narażone na działanie czynników atmosferycznych takich jak wilgoć, czy promienie UV, ale również pasożyty czy drobnoustroje. Jednak wielokrotnie powielanym mitem jest ten, jakoby drewno nie nadawało się na wyłożenie tarasu, gdyż szybko traci swoje właściwości i ulega przebarwieniom.

Faktem jest natomiast, że drewno wymaga szczególnej opieki i regularnej konserwacji. Jeżeli chcemy to zapewnić, uda nam się cieszyć drewnianym tarasem długie lata, przy okazji podziwiając naturalne piękno drewnianych desek.

Wybór desek tarasowych

MIT: Wybranie odpowiednich desek tarasowych zajmuje dużo czasu.

FAKT: Na rynku obecnie mamy dostęp do ogromnej ilości różnych materiałów, z których możemy wykonać nasz taras, począwszy od drewna naturalnego, poprzez deski kompozytowe i płyty tarasowe. Każdy z tych materiałów będzie nadawał się na Twój taras. Jeżeli masz problem z wyborem koloru, możesz zamówić wzorniki desek tarasowych i sprawdzić, który odcień będzie najlepiej komponował się z elewacją Twojego domu! Wybór odpowiednich desek tarasowych jest prosty, zwłaszcza jeżeli możesz liczyć na pomoc wykwalifikowanych specjalistów.

Czy deski na tarasie są bezpieczne?

MIT: Taras wyłożony deskami jest śliski i niebezpieczny.

FAKT: Obecnie na rynku możemy znaleźć najróżniejsze propozycje desek tarasowych, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo podczas użytkowania. Dla pewności możemy postawić na deski tarasowe ryflowane, które posiadają specjalne żłobienia odpowiadające za odprowadzanie nadmiaru wody nagromadzonej np. podczas opadów deszczu. Decydując się na produkty ryflowane, warto na etapie budowy tarasu zadbać o to, aby jego powierzchnia została poddana minimalnemu spadkowi, co pomoże odprowadzać nadmiar wody.

Samodzielny montaż desek tarasowych

MIT: Samodzielny montaż desek tarasowych jest bardzo prosty.

FAKT: Niestety, wbrew pozorom montaż desek tarasowych nie jest taki prosty i najlepiej zlecić to zadanie specjalistom.

Jeżeli zależy nam na prawidłowym montażu desek tarasowych, powinniśmy rozważyć skorzystanie z usług ekipy montażowej. Oczywiście, możemy podjąć się tego zadania sami, jednak musimy pamiętać o tym, że niezwykle istotne jest przestrzeganie wszelkich zasad i zgodność z instrukcją montażu. Kluczową role odgrywają nawet takie niewielkie wartości jak odstępy między pojedynczymi deskami. Popełnienie błędów podczas montażu, złe przygotowanie podłoża lub zastosowanie nieprawidłowych elementów może skutkować poważnymi problemami podczas użytkowania tarasu, a także wpłynąć negatywnie na jego żywotność.

Deski kompozytowe na tarasie

MIT: Deski kompozytowe nie dadzą takiego efektu jak drewno naturalne.

FAKT: Deski kompozytowe są produktami stworzonymi z mieszanki tworzyw sztucznych, włókien drewnianych i bambusowych, a także substancji uszlachetniających. Taka konstrukcja pozwala na hamowanie negatywnego wpływu czynników atmosferycznych, a dodatkowo zapewnia trwałość i długowieczność.

Deski kompozytowe są dodatkowo wykonane w taki sposób, aby swoim kształtem i fakturą imitowały deski z drewna naturalnego.

Deski tarasowe – podsumowanie

Jak widzisz, wokół desek tarasowych powstało dużo mitów. Mimo obalenia niektórych warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy nie tylko pomogą nam w wyborze prawidłowych materiałów, ale również zadbają o prawidłowy montaż tarasu, abyśmy mogli się cieszyć nim przez długie lata.

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x