fbpx

Deska kompozytowa – jeden materiał, wiele różnych zastosowań

Porady praktyczne

fabrykatar

24/05/2022

5min

0 komentarzy

Deska tarasowa kompozytowa ma bardzo wiele przeróżnych zastosowań. Możemy ją z powodzeniem zamontować nie tylko na taras, ale również na schodach, balkonach, obrzeżach basenów, pomostach, ogrodzeniach czy elewacjach. Można ją wykorzystać do stworzenia własnej architektury ogrodowej takich jak ławeczki czy donice.

Sztacheta kompozytowa – idealna do różnego rodzaju ogrodzeń

Jednak w sytuacji kiedy chcemy zrobić ogrodzenie, bramę czy furtkę często problemem są zbyt duże wymiary deski, zastanawiamy się co zrobić. Do głowy zaczynają przychodzić różnego rodzaju pomysły przez przycinanie, frezowanie, szlifowanie deski co w ostateczności doprowadza do nieestetycznego wyglądu kompozytu.

Łatwo temu zapobiec decydując się na sztachetę kompozytową. Sztacheta o grubości 1,5 cm i szerokości 10 cm, bez ryflowań, gładka jest idealnym rozwiązaniem. Wystarczy trochę kreatywności. Sztacheta kompozytowa może być montowana zarówno w pionie jak i poziomie i absolutnie nie wpłynie to na jakość użytkowania. Montując ją w przęśle nadamy ogrodzeniu niepowtarzalnego wyglądu. Deskę ogrodzeniową możemy z powodzeniem wykorzystać również na balustrady. Sztacheta w przeciwieństwie do deski kompozytowej jest delikatniejsza, nie jest przytłaczająca, nadaje lekkości ogrodzeniom, balustradom, bramom itp.

Sztacheta kompozytowa dostępna jest w naszym sklepie w czterech kolorach: złoty dąb, orzech, ciemny dąb, antracyt.

Do wyboru mamy trzy rodzaje obróbki:

  • deseniowa – swoim wyglądem najbardziej przypomina drewno, a to wszystko dzięki wzorowi słoi drzew,
  • szlifowana – gładka powierzchnia łatwiejsza w pielęgnacji i utrzymaniu czystości,
  • szczotkowana – najbardziej designerski wzór, zadowoli tych którzy stawiają na niestandardowość jak również ceniących sobie uniwersalność.

Zapewniamy profesjonalne doradztwo, niezobowiązującą wycenę, na życzenie wysyłamy próbnik.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą już dziś.

post author

Opublikowane przez

fabrykatar

Dodaj własny komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>